GYAKORI KÉRDÉSEK
Tartósabb az épített szempilla ha UV technológiával készítem?
Nem, hiszen a természetes szempillák kihullásának ciklusa nem változik, ugyanúgy cserélődnek a szempilláink 4-8 hetente, így a töltésekre ugyanúgy havi szinten lehet szükség. A maximális tartósság mind a tradicionális, mind pedig az UV ragasztókkal elérhető, azonban mind a két esetben szükséges hozzá a jól megalapozott szakmai tudás, gyakorlat és kiforrot illesztési és izolálási technika alkalmazása.
Megfelelő tudás nélkül az UV ragasztó önmagában nem garancia a tartósságra.
Ha problémád van a tartóssággal és szeretnél tanulni mind a tradicionális, mind pedig az UV technológiás építésről, illetve mind a kettőt szeretnéd a gyakorlatba is átültetni, keresd képzéseinket, érdeklődj emailben: info@paradisevisage.com
Gyorsabban köt az UV ragasztó mint a tradicionális ragasztók?
A tradicionális ragasztók kötési ideje a páratartalomtól függ, míg az UV ragasztó 1-2 másodperc alatt azonnal köt az UV fényre. Amennyiben a páratartalom alacsony, a tradicionális ragasztók lassabban kötnek, ez esetben az UV ragasztó jó megoldás a gyorsabb kötés érdekében. Amennyiben a páratartalom megfelelő és jó minőségű ragasztóval dolgozunk, a tradicionális ragasztókkal is 1-2 másodperc alatti kötést érünk el, így önmagában az UV ragasztó nem garancia a gyorsabb kötésre.
Akkor most melyik a jobb? UV vagy a tradicionális ragik?
Ez teljesen szakember függő. Érdemes lehet mind a kettőt kipróbálni és a saját munkatempónkhoz, technikánkhoz legkényelmesebb megoldást választani. Az UV technológia egy innovatív eljárás, melynek köszönhetően több opció elérhető a szakemberek számára, így mindeki megtalálhatja a számára kedvenc megoldást!
Az allergia kockázata kizárható az UV ragasztóval?
Nem, hiszen mint ahogy a tradicionális ragasztók, úgy az UV ragasztók is tartalmaznak cianoakrilátot.
Az UV fény veszélyes az egészségre?
Az UV fénybe nézés szemkárosító hatással bír, emiatt a szakembernek érdemes UV szűrő védőszemüveggel dolgozni! Az UV technológiát ne alkalmazzuk azon vendégeken, akik nem tudják csukva tartani a szemüket!
A vendég csukott szemhéján azonban a szempillaépítéskor használt UV fény nem hatol át, illetve olyan kevés másodpercig villan fel a lámpa illesztéskor, hogy ez szinte nem észlelhető.
Az UV fény pontos hatásairól a szempillaépítés során további kutatások szükségesek.